Forum Twórców - Leandor


#1 2009-02-05 17:11:59

XiN-DeMoN

Gość

Pomysł xD

Może zrobimy tak ze będzie można przeklinać na czacie i mieć multi konta ale tylko za zgodą admina xD...
Może damy też więcej energii oraz na reset też i więcej kasy na starcie?? na przykład z 0.3 do o.4 lub nawet 0.5 ??
co o tym myślicie??
Może damy strażnice i kopalnie jak w xone.freens??i jeszcze chowańce...
Damy Też Elitę Przyjaciół no kupli czyli nas xD
Klany może damy od 500.000 sztuk złota??
o i może damy jakieś siedem różnych różdzek zamiast kól z DB xD i jak ktoś zbierze 7 to będzie mógł wybrać jedno życzenie.A życzenia napiszemy tam gdzie są statystyki,budokai,ekwipunek itp co ?? xD to tam z boku napiszemy xD
Mozna też dorzucić maszyne do odzyskania energi płatną np. 1p.e. to będzie 10 sztuk złota co nie??
O Wiem a sprawy mogą się toczyć w sądzie xD co nie?? i sędzia da wyrok xD


Potem pomyśle nad resztą a to jest tylko do rozpatrzenia a nie dla przymusu xD

 

#2 2009-02-05 17:37:17

Kowal_Speedway_Fan

Gość

Re: Pomysł xD

nie obraź się ale mi prawie żaden z tych pomysłów się nie podoba.
Multi to wiadomo dlaczego xD i przeklinanie też. Strażnice i kopalnia ujdzie ale to będzie lamerstwo małe. Klany mogę też być a ztymi różdżkami to nie wiem co ci odwaliło w DB różżki??!! smocze kule i koniec. a zkupywaniem energi też głupi pomysł. To by było na tyle ja swoje pomysły umieszcze w późniejszym czasie.

 

#3 2009-02-05 18:05:26

Libiana

Administrator

2701706
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 74
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Więc tak:
1. Skoro to w końcu gra fantasy, to chyba czat powinien być klimatyczny. Można ewentualnie założyć pokój OTT, ale od rozmów luźnych służy forum do gry.
2. Zgoda admina na multi to bezsensowna gra po znajomości - nie na tym rzecz polega.Więc jestem na nie.
3. Co do kasy na starcie - tyle zawsze na początek wystarcza. A nad przychodem energii zastanowimy się.
4. Strażnica na pewno będzie, kopalnię trochę zmodyfikuję, a chowańce będą, jeśli ktoś opracuje nowe chowańce zgodnie z kanonami fantasy i dopasuje do terenów, jakie występują w tym wydaniu.
5. Rangi będą moim osobistym projektem, ewentualnie poradzę się w kwestii fabularnych rang kogoś, kto w tym siedzi i ma koncepcje fabularne. Ale wspominając o randze Sędziego... będą Prawnicy i Sędziowie oraz Kanclerze lub inne osoby pilnujące wysyłania kar pieniężnych.
6. Z tego, co pamiętam, różdżki są w standardowym Vallheru w ilości 5, co 20 lvl nowa, ale mogę się mylić. Można dodać ich więcej z innymi statystykami, ładnie opisać i dopasować bonus z niej wynikający dla maga.
7. Co do życzeń... można umieścić w jaskini tzw. "Szczęśliwe Kamienie" lub jak kto chce to nazwać (zapewne wymyślimy na to nazwę). Po zebraniu odpowiedniej ilości można wymienić je na jakiś przedmiot lub inną rzecz czy statystykę. I uważam to za pomysł genialny...
8. Zmniejszeniu kasy za klan mówię nie! Odzyskiwaniu energii też mówię nie

Mam nadzieję, że nic nie ominęłam. Moje zdanie nie jest ostateczne i możecie mnie przekonywać na każdą stronę. W końcu to nasza gra, nie tylko moja.


http://images37.fotosik.pl/25/b58188f3f263b196.gif

Offline

 

#4 2009-02-05 22:03:04

Kociumbra

Twórca Gry

7293209
Call me!
Skąd: Nysa
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Pomysł xD

1.Zakaz wyklinania
2.Trochę tępe to nie wolno mieć multi ale wolno się logować z każdego kompa wtedy mi to pasi
3.Może tak kaski troszkę więcej niż normalnie ale bez przesady
4.Ja mogę się zająć chowańcami i ich terenami ;]
5.Jakby co to można do mnie z tymi rangami bo trochę siedzę w tym
6.Różdżki to trochę dziwne (bez urazy) trzeba wymyślić coś oryginalniejszego np. jakieś diamenty albo inne relikfie
7.Można też dodać energię np. 0.5 ale wtedy trzeba uzbierać tego więcej i musi być to rzadkie do zdobycia
8.W redoran założenie klanu wynosi 2,500,000 a w NP 1,000,000 dlatego może 2,000,000? bo jakby było taniej to byśmy byli zalani tymi klanami
odzyskiwanie energii powinno być w domku albo w czymś takim jak fontanna albo inne bzdety że się ileś tam zapłaci i dostajesz tyle i tyle energii na lvl

Jak są jakieś nieścisłości to proszę pisać


http://sygnatury.net/sygnatury/9ksfjplhgr52oub87e0qdzm46yxctvn3a1wi.jpg

Offline

 

#5 2009-02-06 11:15:29

Libiana

Administrator

2701706
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 74
Punktów :   

Re: Pomysł xD

6. Od kiedy diamentami rzuca się czary?
7. To już zależy od nas, jaki wybierzemy bonus, jaka będzie szansa odnalezienia czegoś takiego i co za to dostaniemy - dlatego szukam osoby, która NIE MA żadnego zajęcia obecnie i jest gotowa obmyślić mechanicznie, jak to ma wyglądać. Jestem jednak przeciwna dodatkom energii.
8. Ok - 2kk złota. Ale odzyskiwanie energii tylko przez resety i w domku - fontanna również zostanie wyrzucona z mechaniki.


http://images37.fotosik.pl/25/b58188f3f263b196.gif

Offline

 

#6 2009-02-06 11:47:26

SaMsOn

Gość

Re: Pomysł xD

1.Chowance mogły by pomagać graczowi w zdobywaniu złota lub energii (tak dla urozmaicenia).
2.Mogły by być to zwoje z magicznymi zaklęciami które po uzbieraniu np 10 tworzą zaklęcie przywołania miecza.
3.ta jak wyżej ja jestem za magicznymi artefaktami.
4.Co do strażnicy i kopalni to powinny być one połączone np w menu strażnicy będzie wybuduj kopalnie i wtedy można przydzielać żołnierzy ze strażnicy do kopalni a chowance powinny też mieć możliwość pracy w kopalni co by zwiększało dochody o na przykład 5%.

 

#7 2009-02-06 18:01:52

Alucard

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 27
Punktów :   

Re: Pomysł xD

ja wymyśliłem, że chowańce mogłyby zdobywać exp tak jak postacie i ewoluować (transformować) przy danym poziomie...
po za tym można by pomyśleć czy nie warto dać do wyboru użytkownikowi zachowania chowańca, tzn. mam na myśli, że może mu kazać "medytować" przez co np. zwiększa się przychód energii, pracować (kasa), walczyć (albo sam pomaga w walce, albo podnosi statystyki) itd... po za tym chowańca można by np. jedynie znaleźć, albo przywołać czarem, albo znaleźć i najpierw zabić rodziców, i na początku byłoby jajo i trzeba by poświęcić np. energię by ogrzać odpowiednio jajo czy coś...

Libiano otóż z kryształów czarowała Tohsaka z anime "Fate stay night" oraz "diamentowa wiedźma" z "Chrno Crusade"

a co do klanów, to cóż, może zamiast klanów zrobić księstwa?

a bonusy to można by też szukać na jakichś wyprawach czy "zwiedzaniu świata" albo za pokonanie danego potwora strzegącego łupu dostawałoby się energię, kasę, przedmioty, albo kamienie jakieś, za które można by coś kupić, lub wymienić na energię czy coś albo zwiększyć tymczasowo statystykę lub przychód energii czy pieniędzy albo wprowadzić jakąś statystykę odpowiadającą za przyrost energii... ktorą można by trenować

Offline

 

#8 2009-02-06 20:34:13

Deavon

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 18
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Z tymi księstwami, to bardzo ciekawy pomysł.Jeżeli chodzi o kryształy, to nie moim zdaniem, to gówienko.To nie jest Anime.Zostawcie w spokoju te kryształki..

Offline

 

#9 2009-02-06 21:02:50

Libiana

Administrator

2701706
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 74
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Skoro teren krainy zwanej Leandor jest dzielony na księstwa/hrabstwa, to jak możemy robić zamiast klanów księstwa? Księstwo w księstwie? I myślicie, że fabularnie ktokolwiek się na to zgodzi? Już lepiej podejrzeć co nieco w historii średniowiecza i założyć cechy zrzeszające ludzi o jednej profesji oraz stowarzyszenia, czyli dobrowolne organizacje działające pod danym patronem i mające określony cel, np. Grupa Teatralna, Stowarzyszenie Artystów, Walczących w imię chwały lub zbirów.

Co do kryształów - nie jest to powszechna forma, w 3/4 książek używa się gestów i różdżek, więc różdżka jest atrybutem, a gesty są elementem wywoławczym podczas gry fabularnej. Zdania nie zmienię, jestem na nie.


http://images37.fotosik.pl/25/b58188f3f263b196.gif

Offline

 

#10 2009-02-06 21:43:04

Alucard

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 27
Punktów :   

Re: Pomysł xD

no ja też uważam że jakiś "rodnik" i inkantacja to podstawa magii
też myślałem o cechach, ale to od klanu się zbytnio nie różni i nie wiedziałem, że dzielimy się na księstwa

Offline

 

#11 2009-02-06 21:54:18

Libiana

Administrator

2701706
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 74
Punktów :   

Re: Pomysł xD

To było w temacie o mapie. Świat będzie podzielony na krainy, krainy będą pod władaniem króla i królowej, a ich kraina będzie podzielona na księstwa, każdy książę dostanie jedno królestwo, tym samym stając się MG - będzie musiał określać charakter swoich interesów, nastawienie, wymyślać questy i własną historię księstwa.

Tak sobie myślę... Możemy kryształy dać jako mechaniczna broń od lvl np. 100, zamiast różdżek, jako silniej wzmacniające magię i wymagające wielkiej wiedzy dla ich użycia, jeśli chodzi o kompromis. Bo całkowite wytępienie różdżek jest nierealne.


http://images37.fotosik.pl/25/b58188f3f263b196.gif

Offline

 

#12 2009-02-07 14:14:16

Alucard

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 27
Punktów :   

Re: Pomysł xD

no spoko spoko, nie zależy mi jakoś za specjalnie za kryształami, albo też są kamienie - np. kamień filozoficzny
uu a skąd zamierzasz wziąć tyle MG ?
wydaje mi się, że parę królestw wystarczy, po co jeszcze dzielić na księstwa?

Offline

 

#13 2009-02-07 19:41:15

Libiana

Administrator

2701706
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 74
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Mamy kilka opcji:
1. Podział jedynie na królestwa, gdzie będą osobne pary królewskie i w dodatku jeśli gracze będą się chcieli ze sobą widywać, ponad połowa nie będzie miała szansy ze względu na to, że sprawujemy pieczę nad całym światem.
2. Zająć się jednym księstwem bez podziału i w tym wypadku cała robota spadnie na parę królewską, co nie uśmiecha mi się wcale, bo przy liczbie graczy +700, wszystkich aktywnych, naprawdę ciężko wymyślić przez dwie osoby tyle questów.
3. Podzielić królestwo na np. 3 księstwa, przydzielić trzech hrabiów, którzy będą także MG, nad nimi będzie stała para królewska, także służąca za MG i pozwolić każdemu księstwu poniekąd żyć samemu, własnymi losami, własnymi działaniami, bez oklepanych questów dla każdego człowieka takich samych.

Która opcja widzi Wam się najbardziej?

PS. Co do MG - na początek wystarczy 4-5 MG i nie będzie problemu, a potem... na pewno kilku graczy rzuci się w oczy, na pewno będzie można zorganizować wybory... jest wiele opcji.


http://images37.fotosik.pl/25/b58188f3f263b196.gif

Offline

 

#14 2009-02-07 19:45:06

Józek

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pomysł xD

hmm... z tym podziałem na królestwa to ciekawy pomysł tylko trochę trudniej może być z jego realizacją ... ale z tym też jakoś sobie poradzimy ^^

Offline

 

#15 2009-02-08 09:39:06

Deavon

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 18
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Ano! Teraz to spór będzie, że każdy chce księciem być..Czy tam królem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.juvent.pun.pl www.galaktyczny-football.pun.pl www.dreamteampoland.pun.pl www.kohorta.pun.pl www.sikalafo.pun.pl