Forum Twórców - Leandor


#16 2009-02-08 09:47:15

Libiana

Administrator

2701706
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 74
Punktów :   

Re: Pomysł xD

O rangi się nie bójcie, każdy, kto ma wkład w grę, zostanie adekwatnie nagrodzony. Więc jak, którą opcję wybieramy?


http://images37.fotosik.pl/25/b58188f3f263b196.gif

Offline

 

#17 2009-02-08 10:24:43

Nakhan

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 11
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Libiana napisał:

3. Podzielić królestwo na np. 3 księstwa, przydzielić trzech hrabiów, którzy będą także MG, nad nimi będzie stała para królewska, także służąca za MG i pozwolić każdemu księstwu poniekąd żyć samemu, własnymi losami, własnymi działaniami, bez oklepanych questów dla każdego człowieka takich samych.

Według mnie ta jest najsensowniejsza.

Offline

 

#18 2009-02-08 11:05:24

Alucard

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 27
Punktów :   

Re: Pomysł xD

ja nie chcę
nie mam aż tyle czasu i nie posiadam zdolności przywódczych
więc byłaby tylko tyrania

Offline

 

#19 2009-02-09 07:06:50

Deavon

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 18
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Nakhan napisał:

Libiana napisał:

3. Podzielić królestwo na np. 3 księstwa, przydzielić trzech hrabiów, którzy będą także MG, nad nimi będzie stała para królewska, także służąca za MG i pozwolić każdemu księstwu poniekąd żyć samemu, własnymi losami, własnymi działaniami, bez oklepanych questów dla każdego człowieka takich samych.

Według mnie ta jest najsensowniejsza.

Też tak myślę.Ta opcja jest najlepsza,

Offline

 

#20 2009-02-09 21:16:16

Józek

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pomysł xD

hmmm ... tak to jest najlepsze według mnie ... hmm.. ale jak z tymi hrabiami i te sprawy? czy to by było tak : Królestwo I > para królewska > hrabia ?

Offline

 

#21 2009-02-09 21:53:29

Libiana

Administrator

2701706
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 74
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Więc tak - do nas należałoby jedno królestwo. Nad całym królestwem sprawuje władzę para królewska. Królestwo jest rozbite na księstwa, których para królewska uznaje za swoich przedstawicieli i każdemu przydziela jedno księstwo. W tym momencie zależy od księcia, o jakim nastawieniu politycznym chce mieć księstwo, ale to dogadam osobiście z przyszłymi hrabiami, gdy już zostaną wybrani.

Alucard, czy ktoś mówi, że zostaniesz akurat hrabią? Nie chcesz - nie, ok - znajdę kogoś innego, Ciebie wynagrodzę inaczej.


http://images37.fotosik.pl/25/b58188f3f263b196.gif

Offline

 

#22 2009-02-10 20:06:43

Alucard

Twórca Gry

Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 27
Punktów :   

Re: Pomysł xD

nie, no to było do tych kłótni o króla
na razie stwórzmy jakieś większe zręby gry, a dopiero potem będziemy się dzielić i nagradzać
bo co nam po tytułach w nieistniejącej grze

Offline

 

#23 2009-02-10 20:32:48

Libiana

Administrator

2701706
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 74
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Mówiłam to kilkanaście postów temu, ale mnie nie słuchacie! Za kilka dni powinnam dostać sporą część skanów tych materiałów, których ja nie mam, a zostały u drugiego dawnego admina. Mam nadzieję, że coś uda się wykorzystać.


http://images37.fotosik.pl/25/b58188f3f263b196.gif

Offline

 

#24 2009-09-11 19:29:53

Nrev

Twórca Gry

7483203
Zarejestrowany: 2009-09-11
Posty: 9
Punktów :   

Re: Pomysł xD

Dobra będę pisał ogólnie.
-Co do przekleństw - ja bym dał ugodę na pewne terminy, np. jakaś większa wojna lub zamieszanie w mieście, bo jeżeli chcemy mieć klimat to wiadomo, że nikt by nie powiedział "Ała, on mnie trafił strzałą.. ja krwawie, ał..", po prostu "Ch** by to strzelił!", ale co za dużo to niezdrowo.
-Mechanikę odpuszczę, bo mnie nie interesuje.
-Sędzia i wyroki normalne sądowe są ok, ale trzeba zrobić jeszcze jeden chat na to, ogólnie kilka chatów na sesje by się przydało (Karczma, Park, Jezioro, Sąd, Kaplica - itd. ale to zależy od opisów, bo na przykład Jezioro może być w Parku)
-Klany bym chciał kontrolować, jeżeli któryś się miesza w grę Fabularną to musi się ogarnąć z MG, chyba nie chcemy żeby banda super-legendarnych-złych-i-w-ogóle skrytobójców latała nam pod nosem, albo żeby nagle zrobiło się niewiadomo ile tego.
-"Magiczne kamienie" czy cokolwiek - Czemu nie? Jeżeli jakaś postać nie może używać magii (ciągle mówię o fabule) to może kupić od jakiegoś maga/zaklinacza taki diament (im kamień bardziej szlachetny tym dłużej trzyma się w nim moc i nie mówię tu o kamieniach z podwórka tylko o Rubinach, Szmaragdach, Diamantach itd.) i może go użyć jednorazowo, bo po tym ulega zniszczeniu. Tym samym byśmy uzyskali efekt podobny do granatów, krótkotrwałych wspomagaczy (siła, zręczność, szybkość < efekty uboczne też by były), ale te granaty chyba mała przesadka.
-Jakieś fabularne Eventy. Jakiś MG wciela się w postać stwora/złoczyńcy który grasuje po danym terenie - złap go, jest nagroda.
-Do wyżej podanego punktu - myślę, że właśnie tak będzie tworzona historia w grze?
-Co do królestw - nie, nie róbmy tego pod to, że jak ktoś jest Hrabią to ma MG, ja bym zrobił MG niezależnych, a na Hrabie itd. zrobił inne rangi, no chyba że coś źle zrozumiałem
Jak wpadnę na więcej pomysłów dam znać

Ostatnio edytowany przez Nrev (2009-09-11 19:31:57)

Offline

 

#25 2009-09-11 20:02:21

Libiana

Administrator

2701706
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 74
Punktów :   

Re: Pomysł xD

1. Odnośnie przekleństw - jak na moje oko, w tej formie można na to pozwolić, chociaż znając życie na wszystkich możliwych czatach będą leciały bluzgi bez potrzeby, dlatego jeśli przyzwolimy na przekleństwa klimatyczne, musimy wyznaczyć odpowiednie osoby, które będą nadzorowały karczmy. Coś kosztem czegoś. Więcej przyzwoleń = więcej osób nadzorujących, chociaż na początku chciałabym spróbować poradzić sobie bez tych osób. Nie róbmy z gry niewoli.
2. Sądzę, że sądy fabularne będą zbyt trudne do przedstawienia. Na Cerelainie metodą na te sądy było umieszczanie przez prawnika na forum mowy i dowodów. Zbyt wiele będzie później spraw, żeby pozwolić sobie na fabułę, musielibyśmy mieć kilkunastu sędziów w końcu. A co do kilku czatów - oczywiście, będzie kilka. Podstawowo karczma, zapewne w ogrodzie królewskim, można coś zrobić w dzielnicy portowej, może i teatr, na pewno kościół - co tylko uda się wymyślić i wykorzystać.
3. Z doświadczenia wiem, że MG mają zbyt dużo pracy, żeby jeszcze zajmować się klanami. Moim planem było - aby powstał klan, trzeba przygotować jego opis, który musi zyskać zgodę MG i pary rządzącej (czyt. pary złych i niedobrych adminów), no i oczywiście zebrać pieniądze. W momencie, gdy pierwszy klan powstanie, można powołać osobę nadzorującą działanie klanów. Taki mini-MG, którego zakres obowiązków sięga tylko klanów (bo organizacjami typowo fabularnymi zajmować się będą normalni MG).
4. Kamienie w takiej formie podobają mi się, jak byłam na nie, tak zmieniłam zdanie. Tylko musi być to dopracowany projekt mechanicznie i fabularnie, żeby wszedł w życie.
5. Fabularne eventy będą, mam już kilka rozpisanych, ale sądzę, że to nie jest temat na teraz. Sądzę, że w przyszłości (mam nadzieję niedalekiej) uda się z MG (zobaczymy, kto nimi zostanie) ustalać takie rzeczy na bieżąco. No i oczywiście właśnie to będzie kreowało historię w grze, jednak tak czy siak musimy jakąś początkową ustalić, spisać i dogadać się, w jakim punkcie zaczynamy grę - czy ma być stan wojny, czy powodzie, a może pokój?
6. Odnośnie królestw - dlaczego? Jestem ciekawa. ^^


http://images37.fotosik.pl/25/b58188f3f263b196.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ninja-revolution.pun.pl www.kwadraty2009.pun.pl www.turniejefifa.pun.pl www.zakochani.pun.pl www.fifa09manager.pun.pl